Причини виникнення кісти зуба

До причин виникнення кісти відносять найчастіше інфекцію, проникаючу через каріозну порожнину зуба і викликає хронічне запалення. Дентал Сервис. Іноді причиною виникнення захворювання може бути гайморит або інше інфекційне захворювання, при якому кровотоком патогенна мікрофлора заноситься всередину ясна. Однією з причин виникнення порожнини можна назвати травму. Особливість захворювання полягає в тому, що це утворення, схильне до постійного зростання, що веде до поступового зменшення кількості здорової кісткової тканини навколо і, як наслідок, її втрати.
Симптоми кісти зуба

Кіста зуба — підступне захворювання, яке тривалий час може протікати абсолютно безсимптомно. Однак, після досягнення певних розмірів, або при загальному ослабленні організму (перенесене інфекційне захворювання, прийом деяких препаратів, внутрішні захворювання, що сприяють зниженню імунітету), порожнину дає про себе знати досить несподівано і гостро.

Та сторона особи, на якій розташована порожнина, опухає, стає асиметричною, з’являється біль. Загострення захворювання призводить, як правило, до гнійних процесів в кістковій тканині — більш знайому назву даного процесу — «флюс». Більш грамотне назва даного захворювання

Як і будь-який гнійний процес, розвиток «флюсу» супроводжується підвищенням температури тіла, головним болем, слабкістю, погіршенням загального стану, втратою апетиту і різко хворобливістю в області зуба і області прилеглої до нього. Подібні прояви характерні для досить пізніх стадій розвитку кісти і можуть свідчити про те, що людина свідомо відтягував візит до стоматолога не будучи в повній мірі обізнаний про ускладнення карієсу, як окремого захворювання.
Стоматологам досить часто доводиться стикатися з подивом пацієнта — «я думав, раз маленька дірочка і не болить, то можна і почекати з лікуванням.» Це одна з найпоширеніших помилок, що призводить, як правило, до ускладнення ситуації, більш тривалого і дорогого лікування, а в деяких випадках і до втрати зуба. Особливо в разі наявності кісти, яка є «міною уповільненої дії». І саме з цього наші лікарі рекомендують Вам регулярно приходити на безкоштовні профілактичні огляди, з метою виявлення можливих патологічних процесів на ранній стадії і для прийняття своєчасних заходів щодо попередження розвитку патології і можливих ускладнень.

Ще одна, мабуть найнебезпечніша помилка багатьох пацієнтів полягає в тому, що навіть при виникненні гострого зубного болю вони не поспішають звернутися за допомогою до стоматолога.

(Visited 21 times, 1 visits today)