Екіпірування рибалки для зимової риболовлі

Всі прекрасно знають про захоплююче заняття — риболовлі. Для когось це найулюбленіше хобі. Окремий сегмент — зимова риболовля. Величезна кількість людей присвячують зимовій риболовлі свій вільний час, вирушаючи у вихідні дні на замерзлі річки, озера і бухти. При цьому отримують відмінний заряд позитивних емоцій, здоров’я для продовження повсякденного життя.

І не дивлячись на велику кількість рибалок і відповідно різноманітність технік застосовуваних ними при лові, можна виділити найбільш популярні: донна ловля, блешня, балансир, жерлиці.

Ці та інші види технік ми розглянемо окремо, а зараз детально поговоримо про важливий елемент зимової риболовлі про підготовку до неї або ще точніше про підбір необхідної амуніції. До підбору спорядження зимового рибалки необхідно поставитися дуже серйозно, тому що не відповідність його умовам лову може негативно вплинути на результат риболовлі.

Давайте відзначимо найважливіші предмети, які повинні бути в арсеналі рибалки зимової ловлі.

вудка
При використанні техніки лову на мормишку вудка повинна легко і зручно розміщуватися в долоні. Зимова вудка становить одне ціле з рукою рибалки, будучи її продовженням, що відмінно позначається на управлінні нею і як результат на природний рух приманки.

Існують різні форми вудок, але частіше за все використовують «балалайки» — конструкція з круглою ручкою, всередині розміщується котушка. Такий пристрій вудки зменшує габарити і дає можливість відмінного управління снастю при лові.

Великого поширення набули вудки з довгастої ручкою з пінопласту і коркового дерева. Взимку, тримаючи вудочку без рукавиць, можна не переживати за обмороження рук.

Вудки з міцним вудилищем і держаком призначені на велику рибу. Для лову невеликих по вазі окунців, подлещиков і Чебаков застосовуються компактні пластикові вудки.

Ціни на вудки знаходяться в розумних межах і дозволяють мати під рукою відразу кілька. Майте на увазі, що у різних вудок є свої особливості в техніці лову. Для початку радимо купити щось нескладне і без надмірностей.

хлистик
Хлистики продаються разом з вудками або купуються. Довжина хлистика може бути 13-20 см, хоча, все залежить від конкретних обставин лову. Хлистик є амортизатором. Він виконує роль амортизатора при підсікання і вивудженні риби. Змінюючи розмір хлистика можна змінювати частоту і плавність руху наживки. Якщо хлист короткий приманка як би тремтить, довгий — з’являється плавна і довга амплітуда рухів.

кивок
Дуже чутливий елемент вудки кивок або інша назва «сторожок». Він повинен бути надійним і не міняти своїх властивостей на морозі. Ідеально підбирається до кожної конкретної блешні. Рекомендуємо мати в запасі побільше різноманітних кивків з відмінними характеристиками чутливості.

волосінь
Вибір волосіні залежить від багатьох факторів: вудки, предмета, техніки і умов лову. Вона повинна підбиратися в кожному випадку індивідуально. Хоча основними порадами нехтувати не варто. Волосінь однозначно повинна бути зимового призначення і від добре себе зарекомендував виробника (відмінна марка Shimano). Ще суттєве зауваження, волосінь не повинна втрачати своїх властивостей при холоді і обмерзати.

Як правило, товщина зимової волосіні значно менше, ніж у лісок, використовуваних для літньої риболовлі. Ловлячи на мормишку, ви не повинні забувати про те що, правильно підібравши товщину волосіні можна гарантувати успіх риболовлі. Зазвичай рекомендують Одножильні волосінь. Ловлячи на блешню краще застосовувати волосінь у вигляді плетеного шнура — він міцніше.
Для швидкого реагування на зміну умов лову рекомендується мати під рукою набір з різних видів лісок намотаних на змінні котушки або мотовильца. Можна вчинити по-іншому — мати в арсеналі кілька споряджених вудок для різних умов.

ледобур
У наш час на зимовій риболовлі можна побачити різні моделі і конструкції ледобуров (або по-іншому — коловоротів) від «радянських» саморобних до ексклюзивних шведських. З’являються в користуванні зразки з мото- і електроприводом, про них ми поки говорити не будемо.

Великою популярністю користуються «Ленінградські» коловороти за не дорогу вартість і прийнятну працездатність. Хоча якщо бути точним, конструкція і якість російських ледобуров не ідеальні. Це і не якісний метал і висока схильність до корозії, і слабка конструкція з’єднання шнека з рукояткою.

Імпортні льодобури володіють однієї не звичної особливістю — напрямок обертання шнека у них відрізняється від вітчизняних, тобто за годинниковою стрілкою. Треба запам’ятати, що працюючи таким льодобуром, основна рука ліва, їй виконується обертальний рух необхідне для свердління, а права в цей час утримує коловорот вертикально.

Найбільш якісні льодобури виробляються в скандинавських країнах — Швеції і Фінляндії. Найбільшою популярністю серед рибалок користуються моделі Ericsson — Mora Spiralen і Mora Expert шведських виробників — і фірми Rapala випущені фінами.

Ящик для зимової риболовлі
Рибальський рундук (або просто ящик) вкрай необхідна річ в спорядженні рибалки. У ньому містяться рибальські снасті і улов. Дуже зручний в користуванні ящик з декількома окремими відсіками: для видобутку; снастей і вудок; для невеликої кількості продуктів і термоса.

Основні критерії вибору ящика для зимової риболовлі: міцність конструкції, малу вагу, достатній обсяг. При цьому не варто забувати, що рибальське рундук зазвичай використовується як сидіння, тому наявність зручного утепленого верху на кришці вітається.

Тент або намет
Перевірено на власному досвіді: намет при холодному вітрі дуже бажана. Конструкція намету для зимової риболовлі, повинна забезпечувати швидкий монтаж на місці, а при транспортуванні, займати мало місця і бути легкою. Намет для зимової риболовлі повинна бути стійкою в розкладеному стані, щоб її НЕ здувало при сильних поривах вітру.

При користуванні наметом необхідно знати про її істотний недолік: рибалка використовує намет сильно втрачає в мобільності при початковому активному пошуку найкращого місця лову. Рекомендується перед використанням тенту або намети визначитися з місцем, на якому буде вестися лов риби, провівши кілька пробних виставлених вудок або використовувати добре «підгодоване місце», а потім вже встановити загороджувальну конструкцію від вітру у вигляді тенту або намети.

Взуття та одяг рибалки
Вибираючи одяг для зимової риболовлі, потрібно звернути на основні рекомендації:
— одяг вибирається теплою непродувною;
— не утрудняти рухів (бути легкою) в незручній одязі важко просто сидіти, не кажучи про отримання задоволення від риболовлі.

До вибору взуття теж потрібно підійти серйозно. Однозначно повинна бути теплою і бажано не промокає. Підійдуть звичайні валянки з гумовими калошами.

Але краще підібрати спеціальні рибальські чоботи з гумовим низом вони і теплі і зручні. У продажу представлений широкий вибір спеціального взуття для зимової риболовлі або полювання.