Хірург-італієць Серджіо Канаверо провів в Китаї пересадку людської голови. За його словами — успішну. Публіка тим часом дивується, адже мова йде про пересадку голови трупу. Навіщо пересаджувати голову трупу?

Канаверо став відомим в Росії після того, як програміст Валерій Спиридонов, що страждає важким захворюванням, погодився стати пацієнтом для пересадки голови.

Тепер же Канаверо від цієї операції відмовився. Наука, бизнес и инновации. На думку Спиридонова, хірург отримав фінансування саме в Китаї і саме на певний вид експериментів …

Російські лікарі назвали нинішню новина про «успішну пересадку голови» красивою піар-акцією.

— З точки зору піару це дуже грамотний хід, вони чистої води авантюристи, — заявив «МК» завідувач лабораторією експериментальної хірургії ПСПбГМУ імені академіка Павлова Дмитро Суслов, — Насправді операція, яку провів Канаверо — це тренування, подана як світова сенсація.

Експерт розповів, що подібні тренувальні операції проводять все трансплантології в будь-якій країні світу, яка може похвалитися успіхами в цій складній галузі медицини. Більш того, практикуються на трупах в основному молоді лікарі, яких страшно ще підпускати до живого тіла.

— Ні про який успіх тут не можна говорити, — зазначив Суслов, — Взяли мертву голову, пришили до мертвого тіла. Єдине, про що тут можна говорити, так це про те, що спрацювали чітко, чисто технічно грамотно пришили.

Говорити про якісь відкриття в ході операції російські медики теж не вирішуються. Більшість дій, які потрібні щоб пришити голову до тулуба, у будь-якого поважаючого себе хірурга повинні бути відточені до автоматизму. Судинний шов повинен практично з закритими очима робити всякий ескулап, який проводить операції на серці та судинах. Шви на великих нервах — це до нейрохірургів.

Що ж стосується минулих «заслуг» команди Канаверо, які також шумно обговорював весь світ — пересадки голови мавпі, то тут лікарі теж лише скептично хитають головами. За їх словами, підтримку життя в відрізаною голові тварини — це експерименти початку минулого століття. Тодішнім дослідникам в білих халатах подібні маніпуляції дуже добре вдавалися.

(Visited 27 times, 1 visits today)