Отдых на море

Про Кинбурне
«У Лукомор’я дуб зелений,
І золотий ланцюг на дубі тому … »

Хто не знає цих знаменитих рядків великого російського поета А.С. Пушкіна? Але мало хто знає, що Лукомор’я — зовсім не міф, не вигадана країна, а реально існуюче місце, як і реально існуючий острів Буян, повз якого Пушкін посилав своїх казкових героїв в царство славного Салтана до Туреччини. Будучи на Україні, в Очакові, Пушкін побачив казкове за своєю унікальністю і красою місце! Вигнута як цибуля, покрита дубовими гаями смужка суші в синьому морі. Ось воно — Лукомор’я — Кінбурнська коса — Довгий Волос, як називали його скіфи. Ось і острів Буян Отдых на море — острів Березань, на якому тисячі років тому стояв великий місто Борисфен!

Кінбурнська коса — дивовижний віддалений край з первозданною природою. Територіально відноситься до Миколаївської області. Це півострів, протяжністю 40 км, що омивається Чорним морем і Дніпро-Бузьким Лиманом. Вважається, що назва «Кінбурн» придумали скіфи, а перекладається воно як «довгий волосся».

Про це місце ходять дивні легенди! Корінні жителі щиро впевнені, що прообразом пушкінського Лукомор’я стала саме Кінбурнська коса. Відпочинок тут може принести і незліченні багатства. Додання говорить, що на території коси скіфи закопували своє золото.

Про природу і клімат
Кінбурська коса — одне з небагатьох місць, куди ще не дісталися «лапи» цивілізації.

Над островом підносяться могутні сосни і вікові дуби, піщані низини густо поросли папороттю в болотистих угіддях, легендарних «сагах».

Злиття морського бризу, степового клімату, прісноводного лиману і дніпровських пісків створює унікальний мікроклімат. Такий відпочинок в Україні подарує не тільки приємні враження, а й принесе реальну користь організму. Не дарма косу прозвали «аптекою під відкритим небом».