Плотва «на стоячку» — просто і весело!

Плотва — частий трофей на зимовій риболовлі. Ця біла рибка з червоними плавниками водиться практично скрізь. У будь-який мало-мальськи проточній воді вона може стати вашою здобиччю. Звичайно, і у плотви часом трапляються «капризи»: і вона часом без видимих ​​причин перестає клювати. Але все ж, плотва — це саме та рибка, яку потрібно порекомендувати ловити взимку новачкам. Або тим «ледарям», які не налаштовані активно трясти вудками. З тієї простої причини, що плотву взимку часто можна ловити «на стоячку». Тобто, на нерухому мормишку. Поговоримо ж про те, як це робиться.

«На стоячку» — це як?
«На стоячку» — це значить опустити на дно мормишку з мотилем (в окремих випадках замість мотиля використовується інша насадка), покласти вудку біля лунки, дістати термос з чаєм і починати «точити ляси» з приятелем, поглядаючи на вудки. І все! Більше нічого робити не потрібно! Не потрібно вчиняти будь-які рухи вудкою, грати блешнею і т.д. Блешня нехай собі спокійно лежить на дні. А ви — насолоджуйтеся природою, чаєм і розмовою. Плотву ж напевно зацікавить саме така, лежача блешня.

Якщо плотва сьогодні «в дусі», то буде клює. Якщо кивок смикається — підтинає. Знімаємо рибу з гачка, оновлюємо мотиля, опускаємо знову насадку в лунку і продовжуємо чаювання.

Любителі зимових окунів або подлещиков звикли до того, що взимку потрібно обов’язково трясти мормишку. Інакше риба їй не зацікавиться. І потрібно сказати, що конкретно вони — праві. Окуня спокушає не тільки сама блешня, скільки її жвава гра. Якщо блешня рухатися не буде, окуні їй навряд чи зацікавляться. Що стосується подлещика, то він занадто ненажерливий, і, як правило, занадто захоплений великою купою корми, вивалених в лунку черговим лещатники, щоб відволікатися на всякі дріб’язкові блешні. Тільки активна гра блешнею здатна зацікавити його.

А ось плотва навпаки. Дуже часто вона бере «стоячі», абсолютно нерухомі блешні. Саме таким способом, як правило, і ловлять її більшість рибалок.

Де взимку шукати плотву?
Якщо у водоймі є плотва, то її, сказати по правді, простіше знайти, ніж не знайти. Де тільки плотва НЕ мешкає? І на чистих піщаних «плато», і на невеликих ямах і западинах в рельєфі (іноді спільно з подлещиков), і в заростях водоростей (відмерлих), і на кордоні їх, і на обривах (як під обривами, так і над ними), і в величезній кількості інших місць. А є плотва практично в будь-якому, мало-мальськи проточному водоймищі: в будь-якій річці, затоці і навіть великому чистому озері. Закриті водойми її теж не бентежать.

Єдине, про що варто сказати, так це про погоду. У сильні морози плотва більше тяжіє до великих глибин, спливає подалі від берега, її клювання часто слабшає. В відлиги — навпаки, плотва тяжіє до обмілинам, у неї підвищується активність. І як наслідок, поліпшується клювання. Це, в принципі, стосується і інших наших риб.

Снасті, приманки
Для лову плотви використовується звичайнісінька зимова вудка — пластмасова «балалайка». На неї ставиться стандартна легка котушка, на яку намотується волосінь діаметром до 0.1 мм. Більше не можна. На кінчик ставиться чутливий кивок (лавсановий або з дуже гнучкою пружини від годин).

Принади — різноманітні блешні ( «мурахи», свинцеві кульки і т.д.). На гачок завжди насаджується мотиль. Плотва, звичайно, може взяти і на голу мормишку. Але для цього доведеться їй активно трясти. Якщо ж ловите «на стоячку» — то мотиль потрібен обов’язково.

В окремих водоймах (як правило, в «диких» місцях — біля сіл і т.д.) замість мотиля часом використовують інші насадки: шматочки м’яса, вимені та ін. І риба, потрібно сказати, дуже навіть на них бере. Так що врахуйте.

Риболовля
А про риболовлю вже все практично сказано. Потрібно прибути на водойму, просвердлити лунки в багатих пліткою місцях, опустити туди блешні і очікувати клювання. Якщо плотва сьогодні «в настрої», то попити собі на втіху чайок вам напевно не вдасться: доведеться часто вистачати вудки. Якщо ж плотва сьогодні ловиться погано, то теж не біда: сидите, дихайте повітрям, відпочивайте від буднів. До того ж, якщо плотва сьогодні млява — брати жваво грають блешні вона все одно не стане (навіть потрібно сказати: «тим більше не стане»).